Millaisella yhteistyöllä teemme maailman parasta markkinointia?
MARK live -tapahtumissa käydään rehellistä ja näkemyksellistä keskustelua alan parhaiden asiantuntijoiden johdolla. Tällä kertaa perehdytään yhteistyön merkitykseen – millaista yhteistyötä markkinoinnin tilaajan, suunnittelijan ja yrityksen johdon tulee tehdä, kun tähtäimessä on maailman paras markkinointi?
Sisältö nojaa tuoreisiin tutkimustuloksiin eri ryhmien omin sanoin, mikä yhteistyössä sujuu, mikä ei – ja mitä sille voi kukin tehdä.
Palaute paneelista
”Hyvä, kiva ja erinomaisesti järjestetty tilaisuus. Erinomaiset panelistit. Näitä keskusteluja pitäisi vaan käydä muille tahoille, kuin itsellemme.”
Panelisteina
Alex Nieminen, toimitusjohtaja, N2 Helsinki & työelämäprofessori, Turun kauppakorkeakoulu
Suvituuli Tuukkanen, markkinointijohtaja, Verkkokauppa.com
Ossi Ahto, markkinoinnin konsultti & toimitusjohtaja, Ahto Advisory
Johanna Widomski, markkinointi- ja brändijohtaja, Veikkaus
Moderaattoreina
Timo Berry, toimitusjohtaja & strategi, Berry Creative
Sanna Laakkio, toimitusjohtaja, Markkinointiliitto
Kesto
50:22
Huolehdi kehittymisestäsi kaikissa urasi ja yrityksesi elinkaaren vaiheissa, pysy kartalla markkinoinnin muuttuvassa maailmassa!
Jopa 20 000 alan ammattilaista kehittyy kanssamme vuosittain. Tarjoamme alan johtavien asiantuntijoiden tuottamaa, laadukasta, inspiroivaa ja edistyksellisintä tietoa, huolella kuratoituna. Sponsoroituja puheenvuoroja et meiltä löydä ja saat palvelut käyttöösi heti.
Tutustu erilaisiin tapoihin tulla mukaan MARKiin >
Yhteistyössä
TAPAHTUMATALO BANK
Vanhassa 1950-luvun pankkimiljöössä kohtaavat ultramodernit fasiliteetit kauniissa, tyylitellyssä vanhanajan ympäristössä. Järjestä kanssamme ikimuistoinen tapahtuma, kokousta glamööristi tai nauti näyttävästä lounaastamme. Tapahtumatalo Bankissa jokainen aisti saa rahoille vastinetta.
VIINITIE
Me Viinitiellä uskomme, että Suomi on valmis parempaan viinikulttuuriin. Ihmiset janoavat laatua, vastuullisuutta ja tarinoita yhä useammassa lasissa. Siksi haluamme olla entistäkin enemmän tämän kulttuurimuutoksen soihdunkantajia ja tuoda paremmat viinit kaikkien saataville.